Менський лохтан

96
Менський лохтан Джерело: bib.ge/
Назва породи Менський лохтан Manx Loaghtan
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ
Компанії племрепродуктори

Історія

Менський лохтан – порода овець, що мешкає безпосередньо на острові Мен. Її також називають лохтайн або loghtan. Її можна дізнатися за характерною темно-коричневої вовни і звичайним наявністю чотирьох, а іноді, і шістьма ріжків.

Менський лохтан походить від примітивних овець, одного разу виявлених на території всієї Шотландії, Гебридських і Шетлендских островах і є однією з порід північноєвропейських овець з короткими хвостами. Слово лохтан менський походить від вираження lugh dhoan, яке перекладається як «сіра миша», що і характеризує колір шерсті лохтана.

На жаль, ці унікальні «багаторіжки» дуже і дуже рідкісні: їх більше ніде не зустрінеш, крім острова Мен, а тут їх розводять тільки на декількох фермах і в спеціальному заповіднику.

Стандарт породи

Від всіх інших порід відрізняється наявністю 2–3 пар рогів, одні з яких спрямовані вгору, інші гострим кінцем спрямовані назад, а якщо є третя пара рогів, то вони розміщені біля самої морди, гострими кінцями вниз. Вовна – темно-коричневого та сірого кольору

Господарська характеристика

Ріст у загривку 72–85 см, вага дорослого барана 80–130 кг, вівці – 60–85 кг. При народженні ягнята важать 4,5–5 кг, в 4 місяці баранчики 30–52 кг, овечки 27–45 кг.