Лімузинська

1345
Лімузинська порода Джерело: fermesaintmichel.be
Назва породи Лімузинська Limousin
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Мрія» ТОВ «Агрікор Холдинг»

Історія

Була виведена у Франції, в провінції Лімузен. Відома з 1850 року.  У 19 столітті порода мала м'ясо-молочний напрям продуктивності. Починаючи з 1900 року стала спеціалізуватись у м'ясному напрямі. Селекція була спрямована на одержання великих тварин з добре розвиненими м'язами, які не схильні до ожиріння у молодому віці.

Худоба породи лімузин розповсюджена у 72 країнах світу, в тому числі й Україні.

Стандарт породи

Забарвлення лімузинів варіюється від світло-червоного до бурого. Проглядається світлий тон на животі, навколо очей і носового дзеркала.

Будова тіла тварин гармонійна, тулуб дещо розтягнутий, кінцівки міцні. Голова невелика, шия коротка. Груди широкі, але не глибокі. Спина широка, рівна, з добре розвиненими м'язами. Крижі довгі, дещо звислі. Задня частина добре розвинена, стегна виповнені.

Жива маса у корів досягає 640, биків — 1000-1100 кг. Висота в холці у корів становить 130-135, у бичків — 137-148 см.

 Господарська характеристика  

Особини добре почуваються в холодну пору року при різних погодних умовах і швидко акліматизуються в різних широтах. Відрізняються високою плодовитістю і невибагливістю до середовища існування, навіть гірських луках з невисокою рослинністю.

Мають високий забійний вихід м’яса (до 70%), що вигідно відрізняє лімузинську породу і забезпечує її популярність у всьому світі. М’ясо тварин ніжне, нежирне, володіє високими смаковими якостями.

Корови володіють вираженими материнськими якостями, високою продуктивністю: вихід телят до 95%, важкі отелення і мертвонароджені — не більше 3%. Кількість надоїв у корів становить 1500-1800 кг.