ОЛІБС

601
Назва породи ОЛІБС OLIBS (Ontario Lamb Improvement Breeding Strategy)
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ФГ «Золотий степ» ТОВ «Агроцентр «Золоте руно» ТОВ «Шаролезька вівця»

Історія

ОЛІБС – порода овець, виведена в Канаді (штат Онтаріо) схрещуванням тварин порід дорсет – поллд і рідо аркотт. Дорсет – поллд є нащадком хорнд – дорсет, що є однією з найвідоміших порід Південній Англії і Уельсі з XVI століття. Дорсет – поллд були виведені схрещуванням в Державному коледжі Північної Кароліни (США) і внесено до реєстру США в 1956 році. З тих пір ця порода поширилася в Канаді і стала основним постачальником баранини на ринок цієї країни. Вівці родючі, дають багато молока, розмножуються поза сезоном і добре адаптуються до програм міжнародного схрещування. Порода рідо аркотт є чистокровна порода овець, яку було виведено в Канаді. Її вивели за період 10–15 років на федеральній урядово дослідницькій станції сільського господарства Канади під Оттавою з використанням таких порід, як фінніш лендрі, суффолк, східна фризька, на ферми Канади вона потрапила в кінці 1980 року. Метою програми рідо аркотт була маткова породи для схрещування, яка виробляє овець з високою плодючістю і добрими молочними характеристиками, хорошою статурою і ступенем зростання.

Вовна добре вирівняна за довжиною і тониною – як в штапель, так і по руну. В Україні поширена у Черкаській та Дніпропетровськй області.

Стандарт породи

Вівіці міцної статури, переважно світлого забарвлення. Тулуб видовжений, бочковидний, груди широкі та глибокі.

Господарська характеристика

Порода ОЛБІС надзвичайно родюча: 180–200 ягнят на 100 вівцематок, високомолочних, скоростиглих, з хорошими м’ясними формами. Ягнята швидко ростуть і набирають живу вагу: у віці 2 місяці важать 27, а 4 місяці – 40–50 кг. Статевої зрілості досягають на 7–8-й місяць і готові до окоту в річному віці. Дорослі барани мають живу вагу 100–150, а вівцематки – 70–80 кг. Настриг чистої вовни становить 1,8–2,7 кг, довжина – 7–10 см, товщина волокон – 60–58 якості, руно штапельної будови. Баранів плідників широко використовують в між породному схрещуванні, вони дають високоякісне потомство. Вівці цієї породи добре пристосовуються до різних природних умов, годівлі та утримання. З 28 завезених ярок породи ОЛІБС 27 окоту. Отримано 35 ягнят, з них 20 баранчиків і 15 ярок. У 20-денному віці багато хто з них мали живу вагу 13–15 кг. Середньодобовий приріст живої маси становить 400–440 г. Ці показники свідчать про високу скоростиглість ягнят і хорошу молочність вівцематок.