Сараджинська

329
Сараджинська Джерело: mashinka-dlya-ovets.com.ua
Назва породи Сараджинська Sarajin
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «ВКФ «Бородіно-А»

Історія

Сараджинська порода овець була виведена шляхом тривалого відбору місцевих курдючних овець з великим вмістом пухуу вовні, з подальшим розведенням «в собі» в умовах різко континентального клімату. Назву порода отримала від аулу Сарі – Джа, який розташований в південно-східних районах Туркменії біля міста Марі. У 1960 році було прийнято рішення поліпшити породу. Селекціонери поставили за мету: збільшити показник вовнової продуктивності; поліпшити якість руна; зберегти і закріпити якості, притаманні сараджинським вівцям, – пристосованість до місцевого клімату, витривалість і невибагливість до кормової бази. Для схрещування використовувалися напівтонкорунні курдючні барани дегересской породи. Вони відрізнялися гарним настригом вовни і високою якістю волокон.

Стандарт породи

Сараджинська порода переважно має біле забарвлення, голова і ноги рудого кольору, деякі вівці темного кольору. Масть ягнят коричнева з різними відтінками. До 2–3 місяців шерсть у них сивіє, а до річного віку стає білою, крім ніг і голови. Тварини компактної статури, великі, з міцною конституцією. Тулуб плоский, короткий. Голова невелика, з прямим профілем. Вівці шуті, у баранів є невеликі крутовигнуті роги. Шия плоска, тонка. Вуха напів висячі, великі. Груди глибокі. Спина довга і широка. Загривок гострий та широкий. Кістяк міцний, добре розвинений, кінцівки міцні, правильно поставлені, середньої довжини. Курдюк спущений, середніх розмірів, 7–8 кг. Мускулатура слабо розвинена. Вовна напів груба, блискуча, містить багато пуху і майже без мертвого волоса.

Господарська характеристика

Вага дорослої вівці 50–60 кг, кращих до 75 кг, баранів – 80–90 кг, кращих до 100 кг і більше. Плодючість нормальна – 100–120 ягнят від 100 маток. Вага новонароджених ягнят 4,5–5,5 кг. Тварини скороспілі. Ягнята дають приріст до 200 г на добу. У 5 місяців вага вівці 25 30 кг, барана – 30–35 кг, в рік вага вівці 40–45 кг, барана – 50–55 кг. Забійний вихід 50–60 %. М’ясна і вовнова продуктивність овець висока. Річний настриг вовни з маток 2,5–3 кг до 4 кг, з баранів 3,5–4 кг до 5 кг. Стрижуть овець два рази в рік – восени та навесні. Вихід чистої вовни 60 -70 %, вовняного жиру 4–5 %. Від овець сараджинської породи отримують м’ясо, сало, а також напів грубу білу вовну, яку використовують для виробництва килимів.