Цвартблес

1258
Цвартблес Джерело: ru.wikipedia.org
Назва породи Цвартблес Zwartbles
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода овець цвартблес була виведена на початку ХХ ст. на півночі Нідерландів в районі Фрісландія. Ці разюче красиві чорні з білою смугою на голові вівці використовувалися для отримання молока і виробництва м’яса. У Фрісландії буває дуже холодно, дощить і вітряно, проте вівці цвартблес, захищені від негоди своєї товстої шерстю. У зв’язку зі змінами, що відбулися в сільському господарстві у другій половині ХХ ст., Поголів’я овець цвартблес в Нідерландах стало скорочуватися, і до середини 1970-х років їх залишилося зовсім мало. Лише в 1985 році група заводчиків стала поступово відновлювати популяцію овець цієї породи.

Пізніше порода овець цвартблес була завезена в Англію і Ірландію, де поступово стала набирати популярність. У 1995 році тут була сформована Асоціація заводчиків овець цвартблес. Сьогодні цвартблес продовжують набирати популярність і все більше поширюються у Європі та світі.

Стандарт породи

Особини породи цвартблес високі, великі, на голові шерсть не росте, ноги покриті короткими волосками. Вони мають дуже гарний окрас: шерсть від чорного до коричневого кольору, голова чорна з білою широкою, зігнутою смугою, з 2 – 4 білими носочками і білим кінчиком хвоста. Мають живий, доброзичливий характер і хороші материнські якості. Порода має високу плодовитістю, а через вузької голови ягнят і широкого заду вівці окоту проходять легко.

Господарська характеристика

У баранів зріст я в холці становить 85–95 см, у овець – 75–82 см. Вага дорослих баранів – 90 – 130 кг, овець – 65–90 кг. При народженні ягнята важать 4–5,5 кг, трійні і більше – 2,5–3,5 кг. У віці 4-х місяців, цвартблес важать 32–45 кг. Середньодобові прирости у ягнят становлять 400–600. Ягнята на чистому випасі без підгодівлі концентратами, готові для забою вже в 4–8 місяців.

Вівці цвартблес – відмінні матері. Завдяки високій молочності вони спокійно можуть вигодувати трьох ягнят. В середньому вівця дає 5 окотів, дуже часто народжуються трійнята. Ягнята дуже життєздатні і швидко ростуть.

Молоко овець цвартблес багате корисними мікроелементами, вважається дуже здоровим і корисним.

Вовна від 27 до 32 мікрон, 10–13 см довжини, густа і щільна. З барана настригають 4 кг немитої вовни на рік, з вівці – 3,5–4 кг, з однорічних – 2,5 кг вовни. В лактаційний період вівця дає до 350 літрів молока, що вважається досить великим показником серед інших порід овець. М’ясо цінується своїм ніжним смаком і приємним запахом. Суворі погодні умови Голландії загартували породу і зробили її міцною і стійкою до різних погодних явищ, будь то дощ або сніг. Хороший імунітет отримують разом з материнським молоком, тому рідко хворіють.