Шевіот

Шевіот
foodbay.comШевіот

Назва породи

Шевіот (Cheviot)

Тип тварини

Вівці

Напрямок

МРХ - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Це порода короткошерстих напівтонкорунних овець, виведена в XVIII ст. в Англії в гірській місцевості Cheviot Hills (звідси і назва породи) при схрещуванні місцевих порід тварин з вівцями породи лейстер. Її також використовували при виведенні овець естонської білоголової породи. У нинішній час тварин породи шевіот активно використовують в більшості країн світу для промислового схрещування з тваринами інших порід. Вівці породи шевіот широко поширені в країнах Європи, а також в США, Канаді та Австралії.

Стандарт породи

Вівці шевіот міцні, мають добре розвинену мускулатуру. Відрізняються неординарною зовнішністю: горбоноса біла голова зі стоячими вухами, бочкоподібний тулуб, вкритий світло-кремовою шерстю, міцні ноги.

Вовна у овець м’яка, пружна, еластична і приємна на дотик.

Господарська характеристика

Важать барани зазвичай близько 130–140 кілограмів. У маток жорсткість контурів менш виражена і важать вони менше баранів, близько 80 кілограмів.

Довжина вовни зазвичай досягає 10 см. З однієї тварини настригають близько 2,5 кг вовни 48 – 56-ї якості, яку переважно використовують для виготовлення трикотажу високої якості і м’яких вовняних тканин.

Плодючість цієї породи становить від 120 до 150 ягнят на кожну сотню вівцематок.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus