Англо-Нубійська

Англо-Нубійська
dovidkam.comАнгло-Нубійська

Назва породи

Англо-Нубійська (Anglo-Nubian)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочно-м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Англо-нубійська порода кіз відноситься до м’ясо-молочного напряму. Вона одна з найдавніших порід, виникла ще в Африці, власне і назва отримала від Нубії, пустелі в Північному Судані.

Селекційні роботи спершу проводили французи, а англійці зробили найбільший внесок, саме тому породу називають не просто нубійською, а англо-нубійською.В Англії їх вивели шляхом схрещення місцевих молочних порід з африканськими та східними козами. Результатом стала високопродуктивна порода кіз з неповторними зовнішніми даними.

Стандарт породи

Англо- нубійські кози відрізняються однією зовнішньою характеристикою – це римський профіль. Очі у кіз поставлені широко одне від одного. У них довгі вуха, які звисають вниз. У англо-нубійських кіз, як правило, відсутні роги, вони шуті, шия довга, тулуб середніх розмірів, довгастої форми. Кінцівки по довжині пропорційні тулубу. Стандартних забарвлень для цієї породи не існує. Колір шерсті може бути самий різний, але найчастіше зустрічаються кози з монотонним забарвленням: білим, чорним, або коричневим. Але можна зустріти і кізок в забарвленні, яких присутні плями.

Господарська характеристика

Зріст дорослої самки становить приблизно 80 сантиметрів, середня вага дорослої особини близько 70 кг. Цапи і в зрості перевершують самок, він у них приблизно 110 сантиметрів, і вага у них більша – близько 120 кг. Вони мають хороші репродуктивні властивості. В рік коза може котитися до двох разів, даючи за кожним окотом 2–3 здорових козеня. У самих молочних кіз великі надої (до 900 кг), а період лактації триває весь рік. У добу коза дає до 4 літрів молока, жирність якого сягає 8 %., вміст білків – 3,7 %. Воно не має стороннього запаху, володіє унікальними корисними властивостями і солодкуватим присмаком, тому вважається найсмачнішим козячим молоком. Молоко використовується для виготовлення високо-сортного сиру.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus