Бенадір

161
Бенадір Джерело: netdna-ssl.com
Назва породи Бенадір Benadir
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода кіз бенадір крім цієї назви має ще також інші назви, відомі по всьому світу. Наприклад, бімал (bimal), черрі (cherre) або туні (tuni). Вважається, що племінне ядро ​​кіз породи бенадір було виведено в Індії, можливо в західній її частині або Ірані. Потім стада цих кіз поступово мігрували в Сирію і Західний Єгипет. Схоже, що цю породу було виведено з винторогих кіз, які були досить поширені від Стародавньої Індії на сході, до Лівії на заході. Кози породи бенадір проживають на території Сомалі, Єгипту і Судану. Представників цієї породи можна зустріти в Індії, Іраку, а також в Сирії, в Північній Африці і в західній частині середземноморського регіону.

Стандарт породи

Масть цих тварин найчастіше біла, іноді з чорними, або червоними плямами. У них товста шкура і гладка коротка шерсть, але в деяких випадках вона може бути довгою і грубою. Вуха опущені і великі, досягають 16-ти сантиметрів в довжину, вони мають характерну краплевидну форму з загнутими вгору кінцями. Кози можуть бути шуті, або з невеликими короткими, паралельними рогами. Голова велика, коротка, з прямим профілем.

Господарська характеристика

Кіз породи бенадір в основному розводять для молока. Вони є кращими виробниками молока за багатьох інших кіз в північній частині Сомалі. Вага дорослих цапів – до 85-ти кг, кіз до 70 – кг. Розводять їх не тільки отримання молока, але і для м’яса. Коза народжує по одному козеняті. За час лактації можна отримати до 100 л. молока. Кози бенадір зовсім не вимогливі, не схильні до захворювань і досить миролюбні.