Бенгальська чорна

362
Бенгальська чорна Джерело: geomedia.top
Назва породи Бенгальська чорна Black Bengal
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Лісова коза»

Історія

Батьківщиною для вихованців послужили регіони Індії, де з’явилася перша бенгальська чорна коза. Зовнішні фактори відрізняються від звичайних порід, адже представлений різновид відносять до карликових аборигенних ліній тварин. Практика показала, що як молочний тип кіз не використовують, тому що молочність породи вкрай незадовільна. Зустріти представників даного різновиду можна в безлічі різних місць. Наприклад: штати Ассам, Орісса, на територіях західної Бельгії, Біхар.

Стандарт породи

Розрізняють декілька мастей у бенгальських чорних кіз, але, як вже ясно з назви, основнеі переважно є чорне забарвлення вовняного покриву. Крім неї існують тварини з темно-коричневим або світло-коричневим, білосніжним і іншими кольорами вовни. За екстер’єрними характеристиками представники чорної бенгальської кози мають низький зріст, в середньому – 50 см, досить тендітна, але в той же час міцна, пропорційна структура статури, пряма, широка спина, опуклі груди, середніх розмірів голова, на якій гармонійно виглядають циліндричні роги (довжиною від 5 см до 12 см), що спрямовані вгору і звислі, невеликі вушка з маленькою бородою. Волосяний покрив м’який, легкий і з блискучим видом, а самі шерстинки короткі і тонкі.

Господарська характеристика

За один раз мами – кози приносять від одного до двох, або дуже рідко трьох, козеняти, що важать 800–1100 грам. За одну добу середньостатистичний приріст становить приблизно 50 г, а за 6 місяців жива вага становить близько 7 кг, а за 12 місяців – в інтервалах 12 кг. Доросла коза – 20–25 кг, а цап – 25–30 кг. Тварини не здатні на хорошу молочну продуктивність, тому середньостатистичний надій молока коливається в районі 400–700 г за добу, а за лактаційний період, що триває 110–125 днів, бенгальські чорні кози приносять приблизно 35–60 кг. Тварини невибагливі до житла чи харчового раціону, швидко адаптуються і акліматизуються. У порівнянні з іншими породами, представлений вид швидко зростає і набирає живу масу, володіють високою продуктивністю. Якщо власник залишить козу на прогулянці, то вони спокійно будуть харчуватися всілякими травами, листочками з дерев, або кущів.