Біла чеська

285
Біла чеська Джерело: cdn.ukranimals.ru
Назва породи Біла чеська Czech White
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочні
Компанії племрепродуктори

Історія

Це найчисельніша група кіз в Чехії, яка була створена шляхом схрещування місцевих кіз з зааненською породою в кінці XIX — початку XX ст. Породою вона була визнана в 1954–55 рр. і в даний час зустрічається на всій території Чехії. Всього в країні налічується близько 600 тис.тварин, головним чином, в приватному секторі. Ця порода включена в міжнародні генетичні бази і використовується для поліпшення якості інших порід.

Стандарт породи

Білі короткошерсті вважаються одними з найбільших кіз з щільною конституцією.Шерсть коротка, біла, іноді з кремовим відтінком, вуха короткі, вертикально поставлені, профіль голови прямий. Тулуб у тварин подовжений, груди широкі, ноги високі. Кінцівки правильно поставлені, копита міцні. М’язи розвинені добре. Головна відмінна риса – відсутність рогів, хоча зустрічаються і рогаті особини.

Господарська характеристика

Висота в загривку дорослого цапа становить 82–85 см, а кози – 78–82 см. Вага дорослої кози досягає в середньому 50–60 кг, цапа – 75–90 кг.

За стандартом біла коза повинна давати щодня не менше 3,5 л молока. За останні три роки середній удій склав 730 літрів. Але згідно з даними Союзу козівників і вівчарів ЧР, в районі Брно при тривалості лактації 293 дня було отримано в середньому від кози 970 л молока жирністю 3,5 % або 34,3 кг молочного жиру.

Дана порода чеських кіз, втім, прославилася не тільки своїми високими удоями, але і високою якістю молока, яке відрізняється солодким, насичено-вершковим смаком і відсутністю присмаку.