Гіргентана

185
Гіргентана Джерело: wikimedia.org
Назва породи Гіргентана Girgentana
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочні
Компанії племрепродуктори

Історія

Італійська порід кіз гіргентана веде свій родовід з Сицилії, Південної Італії. Роги у кіз гіргентана схожі на гігантський штопор, вони недвозначно показують на зв’язок зі своїми прямими предками, дикими винторогими козлами з високогірного Афганістану. Кіз породи гіргентана розводять в провінціях Агрідженто, Катанія і Палермо (Сицилія). Ця порода названа в честь міста Girgenti (нині Агрідженто). Порода кіз гіргентана була, ймовірно, привезена на Сицилію арабами, які вторглися в її межі в 827 році. Від Мазара, вони поширилися по всьому Сицилійському острову, утвердившись в південно-західній Сицилії. Їх молоко славиться своїм ідеальним балансом жиру і білка, що дозволяє робити чудові сири.

Стандарт породи

У цапів є борода. Профіль злегка опуклий. Кози довгошерсті тіло середнього розміру.Основний колір забарвлення: білий, іноді коричневий з плямами на морді. Її довгі, спіралеподібні роги, що досягають до 70 сантиметрів у цапів, зробили цю породу кіз неповторно оригінальною. Цими вражаючими рогами і білою шубкою, кози гіргентана нагадують диких азіатських кіз, і їх походження, за деякими даними, можна простежити до диких кіз Тибету.

Господарська характеристика

Розміри середні, висота в загривку – 85 см., кіз – 80 см. Жива маса цапа – 65 кг., кози – 50 кг. Перших козенят вперше приносять у віці 15 місяців. Після цього, повторні тічки відбуваються, кожні 20 днів. Коза гіргентана приносить в середньому двох козенят на рік. Кіз розводили в основному, через їх високу молочну продуктивності – до 3 літрів на добу. Удійність у кіз породи виключно висока (удій за лактацію 400–450 літрів).