Нантська

64
Нантська порода Джерело: wikimedia.org
Назва породи Нантська Nantaise
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Нантську породу, як і споріднені з нею партенезьку породу та марешин, було виведено на заході Франції - на території регіону Пеї-де-ла-Луар шляхом схрещування місцевої худоби з худобою, завезеною з Нідерландів. Тутешні прибережні болота у 17 столітті було частково висушено і на звільнених землях почали розводити худобу. Маючи відмінні характеристики робочої худоби, порода була широко розповсюджена у регіоні свого виникнення. На початку 20 століття поголів'я породи налічувало 150 000 голів. Втім, вона зазнала великого занепаду після впровадження у 1920-х роках механізації у сільському господарстві, коли зникла потреба у робочій худобі, та зосередження сільського господарства після Другої світової війни на інших породах. У 1985 році було лише 50 корів цієї породи.

Стандарт породи

Середній зріст бугаїв становить - 145 см, корів  - 135 - 140 см. Жива вага бугаїв - 800 - 1000 кг, корів - 600 - 700 кг.

Господарська характеристика

Нантську породу разом зі спорідненими до неї партенезькою породою та породою марешин відносять до однієї групи - “пуатуської”, або “пуатвен”  Цю групу порід також називають “вандейською”. Сьогодні нантська худоба вирощується в основному для м'яса (телятини або яловичини) в великих господарствах часто на відкритому повітрі.