Датський ландрас

213
Датський ландрас Джерело: bib.ge
Назва породи Датський ландрас Danish Landrace
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочні
Компанії племрепродуктори

Історія

Ці кози походять від корінних датських кіз. На початку 1900-х вони були схрещені з зааненськими та німецькими козами для поліпшення породи. Але їх популярність тривала недовго. Кіз часто використовували для виношування ембріонів інших порід, і стало тільки гірше, так як витрачався репродуктивний потенціал представників датського ландрас, що залишилися. Сьогодні представники породи датський ландрас утримуються в любителей кіз в Данії, та на території України їх також можна знайти.

Стандарт породи

Вовна може бути короткою, або довгою, взимку виростає густою і теплою. За окрасом датський ландрас буває і чорним, і сірим, або навіть коричнево-строкатим. Існує також забарвлення типу сарни – коричневий з чорним низом, ногами, і чорними відмітками на обличчі. Більшість кіз рогаті, але є і шуті.

Господарська характеристика

Дорослий цап цієї породи має зріст близько 85 см в загривку і важить близько 85 кг. Кози приблизно на десять сантиметрів нижчі і важать близько 50 кілограмів. Річний обсяг виробництва молока, в середньому становить близько 800 літрів, жирність молока – 4,15 %, вміст білка – 3,04 %.

Кози породи датський ландрас надзвичайно витривалі і можуть утримуватися навіть в дуже холодному, або вологому кліматі. Багато людей тримають їх удома як для молока, так і просто для хобі. Ці тварини досить невибагливі і дуже товариські з людьми.