Карпатська

580
Карпатська Джерело: agromega.in.ua/
Назва породи Карпатська Carpathian
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Карпатська коза була виведена в Румунії, представників місцевих порід можна зустріти в різних колірних варіаціях, в той час, як в Польщі, вона, як правило, білого забарвлення. Цих кіз виявили ще в XIX ст. в Карпатських горах. Порода майже вимерла, аж поки не почало розвиватись сучасне сільське господарство та інші породи кіз сучасної селекції. У 2005 році, в Україні знайшли крихітне стадо карпатських кіз. Їх було негайно переміщено до Національного науково-дослідного інституту тваринництва.Там вони були ретельно оглянуті і досліджені вченими. Отже, таке крихітне стадо знову відновило історію всієї породи і дало початок нової генерації карпатської породи. Зустріти карпатських кіз зараз можна в Польщі, Україні, Румунії.

Стандарт породи

Екстер’єрні характеристики різновиду: середніх розмірів, рельєфний тулуб, витончена голова, з прямим профілем і широке вим’я. Голова плавно переходить в область довгої шиї, акуратно розміщені тонкі роги, в протилежному напрямку, на мордочці знаходиться середніх розмірів борода, досить довгі і вузькі вушка. Карпатську козу можна зустріти в різних колірних варіаціях, в той час, як в Україні вона, як правило, білого забарвлення.

Господарська характеристика

Карпатські кози вважаються одними з найбільш витривалих, вони можуть звикнути до будь-яких, навіть самих несприятливих умов, але з великою легкістю утримуються і в звичних нам сільських господарствах. Вихованці досить миролюбні і мінімально агресивні, що робить їх ідеальними для проведення безлічі досліджень і агротуризматичних проектів.