Непритомна коза

1429
Непритомна коза Джерело: geomedia.top
Назва породи Непритомна коза Unconscious goat
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

В Сполучених Штатах Америки розводять особливу породу кіз, що отримала назву непритомної. Сьогодні досить складно сказати, як з’явилися такі кози: то ген сам мутував, то його створили штучно. Сама ж порода непритомних тварин відома ще з кінця XIX ст. Проте в 1980-х роках її представники майже зникли. Втратити такий незвичайний предмет досліджень і якусь загадку селекціонери не могли допустити. Тому сьогодні роботи з відновлення поголів’я породи тривають. В науці цей вид отримав назву – міотонічні, через що в надзвичайних ситуаціях кози повністю впадають в ступор, падають на бік, або спину з витягнутими ногами. По інших характеристиках непритомні кози не відрізняються від звичайних домашніх. Спочатку непритомні кізи спеціально утримувалися в стадах разом із здоровими козами. Вони виконували охоронну функцію замість собаки за принципом «краще втратити одну козу, а ніж десять». При небезпеці, здорові кози могли швидко бігти і стрибати на довгу відстань, а інші кози впали в ступор і були приречена на загибель.Міотонія проявляється в раптовому спазмі м’язів, який кілька секунд неможливо розслабити. Цей стан виникає при сильному збудженні або від переляку. Захворювання носить рецесивний характер. А значить, якщо нормально коза перекреслити з непритомною, гібриди першого покоління будуть повністю здоровими, а от у другому і всіх наступних поколінь народять козенята з міотонією. Ця хвороба притаманна іншим видам тварин, включаючи людину. Але, на відміну від кіз, ті втрачають свідомість. Існують підтвердження, що з віком організму міотонічний синдром може послабитись.

Стандарт породи

Їх особливістю є прямий профіль та великі опуклі очі. Забарвлення непритомних кіз, в основному, чорно-біле, інші кольори зустрічаються рідко.

Господарська характеристика

Представники породи непритомної кози дрібніші за звичайних кіз. В загривку вони можуть бути 43 – 64 см, а вага тримається в діапазоні 27–79 кг. Хіба що великі самки іноді досягають більшої ваги.

Великим плюсом кіз непритомної породи вважають легкість утриманні. Вони недостатньо жваві, щоб перестрибувати огорожу так само, як це можуть звичайні молочні та м’ясні породи, їх дуже легко стригти і лікувати при необхідності. Проте, завдяки статусу рідкісної тварини, жива коза набагато дорожче за кілька кілограм цапа. Зараз непритомних кіз все частіше заводять як домашніх тварин, вони доброзичливі й розумні.