Нігерійська карликова

815
Нігерійська карликова Джерело: bib.ge
Назва породи Нігерійська карликова Nigerian Dwarf
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочні
Компанії племрепродуктори

Історія

Ця порода, виведена на основі західноафриканської типу кіз. Відрізняється непоганою молочною продуктивністю для тварин настільки невеликого розміру. Активно розводиться на території США, де створено асоціацію цих кіз, що стежить за чистотою породи.

Стандарт породи

Масть у тварин різноманітна, роги є у обох статей, блакитне забарвлення очей у багатьох представників породи. Так, як серед нігерійських кіз немає стандарту за забарвленням то зустрічаються кози чорного, золотого, коричневого кремового, плямистого забарвлення з безліччю вкраплень.

Господарська характеристика

Висота в загривку у цапів до 60 см, у самок не більше 57 см. Маса тварин не перевищує 30 кг. Порода відрізняється від інших карликових високими показниками надоїв. В добу отримують 1–3 літри молока від кози. Жирність продукту становить 6,5–10 %, що значно перевищує показники інших тварин. Але розведення заради молока рідко практикується – все ж це домашні улюбленці. Кози цієї породи надзвичайно доброзичливі і легко спілкуються з людиною, що дозволяє їх використовувати в контактних зоопарках.