Орловська

220
Орловська Джерело: fermer.ru
Назва породи Орловська Orlovska
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена в Росії, в Орловській області за допомогою «народної селекції». Дана порода впитала кров «альпін», «російсько-народна чорна», «калмицька чорна» порід кіз. Кози цієї породи не мають ніякого запаху, смак молока солодкий, вершковий. Запахи і присмаки в молоці повністю відсутні незалежно від якості догляду за козою. В даний час кози цієї породи дуже нечисленні, так як козівники Росії часто тримають в своєму господарстві тільки зааненських кіз, негідно обділивши своєю увагою російські породи кіз.

Стандарт породи

Коза середнього розміру струнка з довгою і витонченою шиєю.. Вуха стоячі, вигнуті, спрямовані злегка вперед і в сторони. Вим’я округлої, правильної форми, соски невеликі, зручні для доїння. Забарвлення чорне, шерсть коротка з коротким, коричневим, густим підшерстком і маленькими білими мітками. Шкіра носа і вимені чисто чорна, копита чорні. Кози в основному шуті, але зустрічаються і з ріжками. Цапи цієї породи частіше рогаті, роги товсті біля основи, плавно загнуті назад.

Господарська характеристика

Орловська чорна має хороший і стабільний удій молока в середньому 4,5 л в день. Період лактації у середньому 9–10 міс. Молоко містить 4–5 % жиру. Кози цієї породи приносять по два козеняти, найчастіше народжуються козлики. Козенята міцні, відрізняються відмінним здоров’ям, дуже рухливі, мало сприйнятливі до простудних захворювань. Кози цієї породи добродушного вдачі, дуже спокійні, легко приймають на випоювання козенят від інших кіз. Сутички між козами в стаді не спостерігаються. Цапи не агресивні з козами, дуже активні, в процесі покритті кіз невтомні. Кози не виявляють негативних реакцій до людини, молоденькі кізоньки полохливі, обережні в незнайомих місцях.