Радянська вовняна

127
Назва породи Радянська вовняна Soviet woolen
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ
Компанії племрепродуктори

Історія

Даний вид був виведений в 1960 році, радянська порода кіз була отримана завдяки парування місцевих самок з ангорськими цапами.

Стандарт породи

Це дуже стійкі тварини до різних кліматичних змін, які мають довгий волосяний покрив, вовняна порода славиться міцною конституцією, має легкий і стійкий кістяк. Такі кози відрізняються невеликими габаритами. У цієї породи легка і невелика голова. Практично всі особини мають роги, у самок вони менш масивні. Правильно поставлені ноги з великими і стійкими копитами, рівні і легкі крижі, маленька голова і тонка шия, глибокі  і округлі груди. Вовна завжди тільки білого кольору, з сильним блиском. Має однорідну, штапельно – косичну структуру.

Господарська характеристика

Вагові дані дорослих самок варіюються від 35 до 40 кілограм, а самці досягають ваги 50 кг, плодючість маток становить 110 %, забійний вихід м’яса дорівнює 45 %

в однорічному віці, довжина вовни, від 18 до 21 сантиметрів. Це дуже рухливі тварини, які добре себе почувають навіть в найсуворіші і холодні погоди. Випасатись вони можуть як на полях, так і в гористій місцевості. Можуть витримувати сильні вітри і низькі температури, невибагливі в їжі. Радянська порода розводиться тільки для отримання вовни, тому що у них маленька молочна продуктивність. За п’ять місяців лактації шерстна коза може виробити до 100 літрів молока. Тварин стрижуть два рази в рік, при цьому отримують продуктивність в 80 %, а вага настригу становить до чотирьох кілограм. У цієї породи ще для реалізації використовується і козячий пух. Він з’являється в кінці серпня.Репродуктивна функція у таких тварин невисока, найчастіше народжується один козеня до 3 кілограм, іноді бувають близнюки.