Саванна

89
Саванна Джерело: pp.userapi.com
Назва породи Саванна Savannah
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Платон Агрікультура» ФГ «Еко-Карпати»

Історія

Саванна – це порода кіз м’ясного напряму з продуктивними якостями як у бурської кози. Тварини відгодовуються великими, тому виходить багато високоякісного м’яса. Якщо рівняти кіз породи саванна і бурських, то другі поступаються по витривалості. Породисті савани не вибагливі, не вимагають великої кількості кормів і особливих умов утримання. Цих кіз часто схрещують з іншими породами з тією метою, щоб надати їм витривалості і підвищити м’ясні якості. Часто схрещують саванну не тільки з м’ясними породами, але і з молочними.

Стандарт породи

Екстер’єр кіз не відрізняється чимось особливим. Тулуб великий, подовгастий, щільний з добре розвиненою мязовою системою. Голова невелика, ніс має вигин, але все-таки більше нагадує прямий римський профіль, вуха маленькі, прямостоячі. У більшості цапів в області шиї і грудей утворюються шкірні складки, в кіз зустрічається меншою мірою. Роги розвинені добре, розміщені вони далеко один від одного. Шерсть коротка і не дуже густа, шкіра світла. Найчастіше забарвлення шерсті не однотонне з безліччю плям темного кольору. Також темні, практично чорного кольору, роги, морда і копита. Оскільки порода ставитися до м’ясного напрямку, то природно, що вим’я розвинене неповноцінно. Самці саванна мають роги середнього розміру, які досить часто застосовують, тому порода вважається трохи небезпечною, оскільки часто проявляє агресивність. Але, мабуть, це єдині недолік породи

Господарська характеристика

У домашніх умовах самки досягають 80–90 кг, а самці – до 115 кг. Самки саванна мають добре розвиненим материнський інстинкт. Дуже плідні, за один послід можуть привести до 4-х козенят. Зазвичай коза здатна повноцінно годувати всіх своїх козенят, але трапляється і таке що молока може не вистачати, тоді деякі козенята можуть відставати в розвитку. Внаслідок таких жорстких умов відбору в савани сформувалися такі риси як: потужна щелепа, міцні зуби, сильні кінцівки (щоб стоячи на задніх ногах, коза могла дотягнутися до листя на деревах). Їм не страшні ні спека, ні морози.