Тюрингійська

Тюрингійська
fermer.ruТюрингійська

Назва породи

Тюрингійська (Thuringer)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода була заснована на початку ХХ століття, в цей час в провінцію Тюрінгія завезли тоггенбургських кіз. На основі цієї породи і місцевих кіз Тюрінгії створювалася нова порода і вже 1935 року вона була визнана в якості окремої породи кіз і з тих пір кози вважаються чистопородні. Зараз в німеччині вдаються до дій для збільшення чисельності кіз цієї породи, що володіє високим потенціалом по продуктивності.

Стандарт породи

Тварини можуть бути, як рогаті так і шуті. Шерсть коротка і гладка, однак при відповідних умовах у кіз утворюється дуже щільний густий підшерсток. Варіанти забарвлення від світлого до темно-коричневого шоколадного, трапляються і поодинокі випадки чорного забарвлення. Каштанового забарвлення і спинної смуги від загривку до хвоста не зустрічається. Типовими є білі смуги над очима до верхньої губи і біла частина вух і рота, які нагадують маску. Також і внутрішня сторона ніг і так зване дзеркало є білими.

Господарська характеристика

Тюрінгійская порода є породою молочного напряму, проте виявляється, що і вихід м’яса у даних кіз теж не поганий. Надій молока становить від 700 до 1000 кг за лактацію при середньому жирі 3,5 %, білку 3 %. Влітку на траві добовий удій заявлений 4 літри. Тюрінгійська коза досить великого розміру. Кози в загривку 70–75 см, вага 40–65 кг, цапи 80–90 см, вага 60–90 кг.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus