Фінський Ландрас

Фінський Ландрас
bib.geФінський Ландрас

Назва породи

Фінський Ландрас (Finnish Landrace)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Представників фінського ландраса також називають «suomen vuoi», але першу офіційну назву порода отримала по причинам власного місця проживання. Найбільшою популярністю кози користуються на території Фінляндії, особливо в західних регіонах. На початкових етапах виведення породи, мали тільки одну мету – продукування молока. Це єдина корінна фінляндська порода, коріння цих кіз перетинається з козами, імпортованими з Європи, зокрема з Швейцарії. У багатьох країнах,зокрема і  в україні з’являються сумлінні заводчики і порода хоч і повільно, але зате вірно набирає популярність.

Стандарт породи

Екстер’єрні характеристики представників даної породи відрізняються білосніжним забарвленням вовняного покриву, крім білого забарвлення зустрічаються також темно-сірі або виразно-строкаті з коричневими відливами різноманітності вовняних гам. Шерстинки досить довгі, густі, рясно покривають весь тулуб (особливо спинну і стегнову частину).

Господарська характеристика

Основна мета їх розведення – отримання молока, через те що козяче м’ясо не є традиційним для фінської кухні. З молока фінського ландрасу виготовляють сири, з яких найбільш відомі так звані козячі сири і сири Фета. Кількість отриманого молока нерідко залежить від розміру кіз. Кращі представники породи фінський ландрас, дають більше 5 літрів молока в день, за рік цей показник може досягати 1 000–1 500 літрів. Кози багатоплідні – самостійно вигодовують 3–4 козеняти. Однак не варто чекати постійно високих показників народжуваності. 100 % щороку по 5 козенят коза навряд чи принесе. Але по 1 козеняті за окот – це рідкість, а не норма. Хоч вони і відмінні матері, але бувають випадки, що кози відмовляються від слабкого козеняти.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus