Фінський Ландрас

223
Фінський Ландрас Джерело: bib.ge
Назва породи Фінський Ландрас Finnish Landrace
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Платон Агрікультура»

Історія

Представників фінського ландраса також називають «suomen vuoi», але першу офіційну назву порода отримала по причинам власного місця проживання. Найбільшою популярністю кози користуються на території Фінляндії, особливо в західних регіонах. На початкових етапах виведення породи, мали тільки одну мету – продукування молока. Це єдина корінна фінляндська порода, коріння цих кіз перетинається з козами, імпортованими з Європи, зокрема з Швейцарії. У багатьох країнах,зокрема і  в україні з’являються сумлінні заводчики і порода хоч і повільно, але зате вірно набирає популярність.

Стандарт породи

Екстер’єрні характеристики представників даної породи відрізняються білосніжним забарвленням вовняного покриву, крім білого забарвлення зустрічаються також темно-сірі або виразно-строкаті з коричневими відливами різноманітності вовняних гам. Шерстинки досить довгі, густі, рясно покривають весь тулуб (особливо спинну і стегнову частину).

Господарська характеристика

Основна мета їх розведення – отримання молока, через те що козяче м’ясо не є традиційним для фінської кухні. З молока фінського ландрасу виготовляють сири, з яких найбільш відомі так звані козячі сири і сири Фета. Кількість отриманого молока нерідко залежить від розміру кіз. Кращі представники породи фінський ландрас, дають більше 5 літрів молока в день, за рік цей показник може досягати 1 000–1 500 літрів. Кози багатоплідні – самостійно вигодовують 3–4 козеняти. Однак не варто чекати постійно високих показників народжуваності. 100 % щороку по 5 козенят коза навряд чи принесе. Але по 1 козеняті за окот – це рідкість, а не норма. Хоч вони і відмінні матері, але бувають випадки, що кози відмовляються від слабкого козеняти.