Флорида

100
Флорида Джерело: agrogenica.com
Назва породи Флорида Florida
Тип тварини Кози
Напрямок ВРХ
Компанії племрепродуктори ФГ «Наша Зелена Ферма»

Історія

Флорида є молочною козою родом з долини Нижній Гвадалквівір, коріння якої сягає початку двадцятого століття. Офіційно ця порода була визнана в 1984 році. Походження флориди засноване на злитті кіз нубійської породи з острова Нубія, з іспанською піренейською козою з долини Гвадалквівіра. ЇЇ назва походить від характерного забарвлення цієї породи: червоні плями на білих і навпаки, так що вона нагадує квітуче поле. Зараз з’явився новий окрас – білі плями на чорному і навпаки. Спочатку порода була поширена тільки в районах, що межують з Гвадалквівіром близько до Севільї. В даний час ці кози є в Андалусії, Естремадура, Кастилія-Ла-Манча і Кастилія-Леон.

Стандарт породи

Коза породи Флорида – красива тварина, яке показує високу бадьорість, силу і жіночність, з правильним тілом. Кози бувають з сережками та без них.

Голова довга з опуклим профілем або прямим, не дуже широка, вуха великі і прикріплені з боків, паралельно землі, рідко звисають. Тіло довге і широке, що впливає на дихальну і травну систему. Колірна гамма – крапчастий білий на червоному тлі, або навпаки, але буває також білий на чорному тлі (estornina) і навпаки.

Господарська характеристика

Порода відноситься до середньо важкого типу, дорослий цап породи флорида досягає 65–80 кг, а коза – до 45–60 кг. В першу чергу дана порода використовується для виробництва молока. Кози цієї породи після першого окоту дають в середньому за 150 днів лактації 496,8 кг молока. Після другого окоту і надалі, за 210 днів лактації 915,32 кг. молока. Статистика останніх двох років показала, що багато кози досягли 1108,21 кг молока за 310 дня лактації.

Середній склад молока – жир – 5,4 %, білок – 3,35 %, лактоза – 4,5 %, сухий екстракт – 14,0 %.