Чеська бура короткошерста

Чеська бура короткошерста
bib.geЧеська бура короткошерста

Назва породи

Чеська бура короткошерста (Brown Shorthaired Goat)

Тип тварини

Кози

Напрямок

МРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода чеської бурої короткошерстої кози зародилася в першій половині 20 століття в результаті схрещування білих аборигенних і світло-коричневих кіз з Альпійськими коричневими (Alpenziege) і Німецькими коричневими (Erzgebirgziege) козами. У підсумку, силами десятків селекціонерів з 1970 року порода чеських кіз, придбала свої нинішні, популярні споживчі характеристики, але, треба визнати той факт, що за весь час свого існування, чеська бура порода кіз, часто вважалася схильною до зникнення. Цьому в чималому ступені сприяли жорсткі селекційні вимоги, що пред’являлись до чеських кіз: до 1993 року абсолютна більшість кіз чеської породи були безрогі. Однак, у зв’язку з підвищеною народжуваністю гермафродитів, стандарт дещо пом’якшили, і в даний час серед чеських гнідих кіз чимало рогатих представників обох статей. Їх кількість становить приблизно 20 %. Сьогодні поголів’я чеських бурих кіз, налічує близько 400 тисяч особин, а розведення чеських кіз набуває все більшої популярності. Приблизно половина з них перебуває на комерційних фермах, решта належить приватним власникам. Завдяки ретельній селекції, більшість кіз не мають рогів за рахунок чого догляд за ними значно полегшується.

Стандарт породи

Зовні чеська бура коза виглядає вельми елегантно. У неї виточена голова, вузька мордочка і невеликі вуха. Морда трохи витягнута і багатьом нагадує голову добермана. Відмітна ознака породи – чорний трикутник за вухами. А самі вушка стоячі, це ще більше робить кіз схожими на собак. У забарвленні короткої гладкої вовни присутні 2 кольори: коричневий і чорний. Коричневий колір може мати відтінки від світлого до бурого (темно-червоного). Уздовж всього тулуба кози проходить чорна смуга. У чорний колір пофарбовані копита, черево, ніс, внутрішня поверхня вух і «панчішки» на ногах тварини. Відмітною ознакою породи є своєрідні чорні трикутники за вухами кози. Особлива прикмета чеських кіз – їх вим’я. Наповнене молоком вим’я чеської гнідої – шовкове на дотик. У видоєному стані воно виглядає безформним і складчастим в силу особливої ​​«молочної» структури, воно велике, з сосками середньої довжини

Господарська характеристика

Середня чеська коза важить приблизно 50 кг, маса козлів – від 70 до 85 кг. Зріст 65–75 см і 70–80 см відповідно. Кози чеської породи невибагливі в їжі, витривалі, добре відчувають себе в високогір’ї, відмінно переносять тривалі прогулянки.

Чеські бурі кози відрізняються жвавим характером і відданістю господареві. Вони активні і безстрашні. За відгуками власників, кози на подив швидко звикають до власних імен, розуміють команди і терпимі до різних неприємних процедур – наприклад, до обрізку копит.

Тривалість вагітності від 21 до 23 тижнів. В одному посліді коза народжує – за середніми показниками двох козенят, через кілька годин вони вже швидко бігають. Молоко чеської бурої кози, за смаковими якостями нагадує вершки і не має специфічного запаху і присмаку, характерного для козячого молока. Молоко має помірну жирність (від 3,5 до 4,5 %) і оптимальний (до 2,7 %) вміст білка.

Чеські кози легко переносять морози аж до -30 за рахунок розвиненого пуху. До весни вони линяють настільки, що крізь шерсть можна побачити голу шкіру.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus