Біла широкогруда

1918
Біла широкогруда Джерело: poradum.com
Назва породи Біла широкогруда
Тип тварини Індики
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори Державна дослідна станція птахівництва НААН (ДДСП НААН)

Історія

Порода була виведена в США у 60-х роках ХХ століття. Створена в результаті відтворювального схрещування білої голландської породи з бронзовими широкогрудими індиками. Ближче до 1970 року нова порода була імпортована на територію нашої країни.

Стандарт породи

Тіло має овальну, вертикально витягнуту форму. Груди широкі і масивні. Ноги міцні і широко поставлені, пофарбовані у темно-рожевий колір. На дзьобі присутній шкірний наріст червоного кольору. Оперення біле, але на грудях завжди є темне пір’я, яке називають медальйоном.

Існує 3 кроси індиків, залежно від максимальної ваги: легкий, середній і важкий. При легкому кросі максимальна вага самця сягає 9 кг, самки на 2 кг легші. При середньому кросі самці набирають 17 кг ваги. Вага самки не перевищує 7 кг. При важкому кросі максимальна вага самця становить 26 кг, самка важить 16 кг і менше.

Господарська характеристика

Птахи відрізняються хорошою плодючістю, яйценосністю і високою скоростиглістю. Індичка несе за сезон близько 90 яєць. Середня вага — 85 г. Яєчна шкаралупа світло-коричнева у дрібну цятку. Індичата при правильному харчуванні і належному догляді швидко набирають вагу. До 100 днів життя білі широкогруді індики виростають до своїх максимальних розмірів.

Вихід м’яса становить не менше 70%.