Чорна білогруда

1828
Чорна білогруда Джерело: dovidkam.com
Назва породи Чорна білогруда
Тип тварини Качки
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори ПП ПСППП «Здолбунівське»

Історія

Над розробкою породи працювали фахівці з Українського інституту птахівництва УААН у 50-х роках ХХ століття. Була виведена методом складного відтворювального схрещування місцевих українських білогрудих качок з пекінськими і хакі-кемпбелл. Птиця зберігається як генофондна популяція в Селекційно-генетичному центрі ІП УААН чисельністю 300 самок і 60 самців.

Стандарт породи

Характерними рисами чорних білогрудих качок є широкий, піднятий трохи догори кожух, великі груди. Широка спина, злегка нахилена. Пружний хвіст, піднятий у поставі. Кінцівки короткі і товсті. Дзьоб тупий на кінці, темного кольору. Голова маленька, очі відносно великі, чорні. Крила прилягають до кожуха.

Більша частина тіла птахів покрита пір’ям чорного кольору, тільки на грудях і частині живота воно світле. Через такий окрас порода й отримала свою назву. У селезнів пір’я не просто чорне, а має насичений фіолетовий відтінок.

Господарська характеристика

Чорні білогруді качки досить скоростиглі. У віці 6 місяців досягають статевої зрілості, селезні можуть злучатися, а качки нести яйця. У більш зрілому віці з качки можна отримати до 3,5 кг живої ваги, а селезня можна відгодувати до 4 кг.

Качка за цикл може знести близько 125 яєць вагою 85 г. Яйця овальної форми з білою шкаралупою. М’ясо чорних білогрудих качок високо цінується завдяки жирності і ніжності.

Селезні здатні якісно запліднити близько 95% яєць, з яких вилуплюється 60-65% каченят. Збереження молодняка досить високе і становить 92%. Дорослі качки практично не хворіють і не вразливі до паразитів.