Японська

Японська
uk.wikipedia.orgЯпонська

Назва породи

Японська (Coturnix japonica)

Тип тварини

Перепели

Напрямок

Птахи - яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Японські перепели — це не порода, а одомашнені дикі перепели. Вони були одомашнені в Японії в кінці ХІХ  — на початку ХХ століття. Тривалий час їх розводили як декоративних птахів і лише згодом почала використовувати для отримання м’яса і яєць.

В Україну японські перепели потрапили 1964 року.

Стандарт породи

Перепілки японської породи — маленькі пташки, що мають подовжений тулуб, короткі хвіст і крила, а пір’я у них коричнево-біле. Дзьоб у перепелів різниться від перепілок більш темним забарвленням. У самок на грудях забарвлення має світло-сірий колір з великими вкрапленнями чорного відтінку. Стать пташки можна дізнатися, починаючи з 20-денного віку.

Маса самців ледве досягає 120 г, самок — 140.

Господарська характеристика

Характер пташок має свої особливості: вони обережні, відносно полохливі і бувають дуже жорстокі до новачків.

Птахи починають нести яйця на 30-40-й день свого життя і зносять їх більш ніж 250 штук на рік. Маса одного яйця дорівнює 12 г. Запліднюваність яєць — приблизно 90%, виводимість перепелят становить близько 80%. Ростуть японські пташенята дуже швидко. Буквально за 2 місяці після свого народження вони досягають розмірів дорослих перепелів.

Яйця перепілок багаті на вітаміни А, В, В2, залізо і калій. Вони відзначаються високою стерильністю, тому не псуються при тривалому зберіганні. Їх використовують для виготовлення вакцин, бо перепели стійкі до дії токсичних речовин та інсектицидів.

Мясо перепела вважається дієтичним, високої якості.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus