Ему австралійський

3507
Ему австралійський Джерело: uk.wikipedia.org/
Назва породи Ему австралійський Dromaius novaehollandiae
Тип тварини Страуси
Напрямок Птахи
Компанії племрепродуктори

Історія

Страус ему мешкає в Австралії. Але наразі ферми з австралійськими страусами є також у Китаї, Перу, Північній Америці та Канаді.

Стандарт породи

Колір оперення птахів чорно-бурий, голова і шия чорні, верхня частина шиї світло-сіра, райдужна оболонка очей оранжево-бура. На тілі ему пір`я дуже довге і тулуб нагадує копицю сіна, на голові і шиї пір`я коротке й кучеряве. Скелет крила у птаха недорозвинений, тому крила маленькі, слабкі, не здатні підняти важке тіло над землею. А ось ноги дуже сильні. На них є три пальці, на середньому розташовується масивний кіготь, яким страус при бажанні може нанести поранення.

Розміри птаха доходять до 2 метрів, а вага — до 60 кг.

Статевий диморфізм слабко виражений — самки трохи більші за самців.

Господарська характеристика

Птахи чудово пристосовуються до різних температур. Страуси ему дуже доброзичливі, якщо відчувають до себе гарне ставлення, і швидко звикають до господарів. Нині ему розводять на фермах задля різних продуктів — цілком пісного м’яса, міцної шкіри, пір’я та олії, котру добувають із жирової прокладки на грудях птаха. Це є запасом жиру птаха, що пояснює, чому м’ясо ему є цілком пісним.

Страусихи стають статевозрілими у 2 роки. За період несучості в сезон самка може відкласти близько 50 яєць. Самець насиджує кладку 53-60 днів. Яйця ему незвичайні. Їхня вага становить 700-900 г, що у 10-12 разів більше за курячі. Шкаралупа має темно-зелений або чорно-фіолетовий колір і товщину близько 1 мм.

У природному середовищі ему живуть 10-20 років, у неволі — до 28.