Грифова

569
Грифова Джерело: zoopicture.ru
Назва породи Грифова Acryllium vulturinum
Тип тварини Цесарка
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Своєю незвичайною назвою грифова цесарка завдячує формі голови і шиї, яка нагадує голову грифа. Уперше порода була описана британським зоологом Томасом Хардвік 1834 року під назвою Numina vulturine в журналі Proceeding of Zoological Society of London. Помилково він поселив грифових цесарок у західній Африці. Насправді вони живуть у східній частині африканського континенту.

В останні роки цесарок стали широко розводити як декоративних птахів у США і країнах ЄС.

Стандарт породи

Птахи незвичайні. Вони можуть похвалитися ліловими, білими, чорними і навіть блискучими кобальтово-синіми кольорами оперення. Крила вкриті довгим чорним і білим пір'ям. Голова і шия лисі. Груди темно-блакитні. Спина чорна з численними білими плямами. Хвіст довгий, сірий і звисає до землі. Ноги порівняно довгі і сильні. Шкіра синюватого кольору.

Довжина тіла становить 60-70 см, інколи досягає півметра. Маса тіла коливається від 0,5 до 1,3 кг.

Статевий диморфізм відсутній.

Господарська характеристика

Тривалість життя птахів близько 10 років. Статевозрілими стають в однорічному віці. Вони зрідка і неохоче літають. Відстань польоту може становити 50, максимум — 500 м.

Самка зносить від 8 до 15 яєць. Через 24-30 діб насиджування на світ з'являються пташенята, покриті золотисто-коричневим плямистим пухом. Уже на третьому тижні вони починають залишати гніздо і приєднуватися до зграї.

Самці виявляються дбайливими татусями, які, хоч і не сидять на яйцях, зате допомагають своїм обраницям вигодовувати потомство.

Яйця цесарок мають вагу 40-43 г, дрібніші, ніж курячі, грушоподібної форми, світло-коричневі з товстою шкаралупою. Їх можна без зусиль транспортувати і зберігати до 6 місяців за температури від 0 до +10 градусів. Містять багато вітамінів, каротиноїдів, макро- та мікроелементів у жовтку. Яйця гіпоалергенні. Мають низьку калорійність — 45 ккал.