Жовта

218
Жовта Джерело: ferma.expert
Назва породи Жовта
Тип тварини Цесарка
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Жовті цесарки пішли від африканських диких, які мешкають на Мадагаскарі.

Основна країна розведення — Франція, популярні вони в Німеччині, Іспанії та інших європейських країнах.

Стандарт породи

Забарвлення світло-жовте, без характерного для цього виду птахів перлового «напилення». Шия і верх грудей — жовтувато-червоні.

Мають опуклу спину, що опускається; звисаючий хвіст; неоперену голову з роговим шоломоподібним наростом; щільно прилягаюче оперення. Зовнішність майже однакова в обох статей.

Маса дорослих птахів досягає у самок 1,6 кг, у самців — 1,8 кг.

Господарська характеристика

Жовті цесарки відрізняються миролюбним та злагідним характером. До істотних переваг можна віднести й те, що птахи люблять пастися на лузі. Це значне заощадження кормів і зниження собівартості продукції. Але неприємною рисою їхньої поведінки є те, що вони можуть покинути висиджувати яйця і не повернутися. Це вагомо знижує чисельність потомства.

Термін висиджування яєць становить 26 діб, потім турбота про молодняк покладається на самця.

Яйця цесарок за своїми якостями — просто унікальний продукт. Вони мають у своєму складі більшість незамінних амінокислот, мікро- та макроелементи, вітаміни, які необхідні організму людини у щоденному споживанні. За розміром вони трохи менші за курячі, але значно перевершують їх за вмістом у них корисних речовин. Форма яйця царської птиці грушоподібна. Вага близько 45 г. Завдяки товстій шкаралупі їх можна довго зберігати. У холодильнику вони не втрачають свою свіжість протягом шести місяців.

Шкаралупа може мати відтінок від жовтуватого до коричневого, а в деяких випадках навіть двоколірна. Це залежить від харчування й утримання.