Загорська білогруда

704
Загорська білогруда Джерело: vkazivka.com
Назва породи Загорська білогруда
Тип тварини Цесарки
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена шляхом переливання крові півнів білої московської породної групи сіро-крапчастим цесаркам протягом дев'яти поколінь (метод соматичної гібридизації). Цесарок ще називають царськими птахами. Річ у відмінній якості м’яса і яєць, які за всіма характеристиками перевершують курячі.

Стандарт породи

Порода має великі пласкі груди, спина в них опукла і похила. Тулуб має відносно невелику довжину, горизонтально поставлений, витягнутий, овальний. Груди самок більш м’ясисті, ніж у самців, птиця має короткий потужний загнутий дзьоб. Голова залишилася невеликою, з двома сережками. Хвіст короткий, птиця має великі сильні крила, може літати.

Забарвлення птиці своєрідне. Спина і частина крил сіро-крапчасті, можуть бути блакитні, а шия, груди і черево білі, але розміри білого забарвлення можуть бути різні. Білогруді цесарки характеризуються пухнастою структурою пера, завдяки чому відрізняються пишним оперенням.

Самці доростають до маси 2 кг, самки — до 2,5 кг, молодняк у 10-тижневому віці важить 850-950 г.

Господарська характеристика

Цесарки мають дуже міцний імунітет, дуже доброзичливі, трохи лякливі. Рідко хворіють, на новій території швидко приживаються. Порода відрізняється підвищеною несучістю, скоростиглістю, невибагливістю. Статева зрілість загорської білогрудої цесарки настає у віці 7 місяців і 2 тижнів.

Несучість — 100-120 яєць на рік, маса яйця — 45-46 г, заплідненість яєць 85-89%, вивід молодняка — 65-68%.

М’ясо дієтичне. Зберігається довго навіть в охолодженому стані. Те ж саме можна сказати і про яйця. У темному місці за температури від 0 до +10 °C вони можуть зберігатися протягом півроку. У них міститься безліч корисних мікроелементів: залізо, калій і кальцій, фосфор, вітаміни А, В, Е