Синій Бузок

86
Синій Бузок Джерело: svoimi-rykami.ru
Назва породи Синій Бузок
Тип тварини Цесарка
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Стандарт породи

Пір'я цесарок пофарбоване в насичений колір індиго і прикрашене білими цятками. Шия і грудна частина досить густо опушені. Доросла самка досягає маси 2,5 кг, а самець -— 2 кг.

Господарська характеристика

Цесарки відрізняються досить сильною імунною системою і хворіють дуже рідко. Статеве дозрівання закінчується до 8 місяців і з цього часу птиця починає нестися. В середньому від однієї дорослої цесарки за один цикл можна зібрати до 150 яєць — ця кількість може варіюватися від умов утримання і якості харчування. Шкаралупа яєць дуже тверда, а маса одного яйця досягає 45 г. Завдяки товстій і міцній шкаралупі яйця легко витримують транспортування і тривале зберігання (до півроку і більше) за температури до +10 °С. У яйцях багато каротиноїдів. Ще однією особливістю є їхня гіпоалергенність.

М'ясо — це основний продукт, заради якого вирощують цесарок. Продукт цінується за низьку калорійність (110 ккал на 100 г), високий вміст повноцінних білків (20 г) і невелику кількість жирів (2 г). За змістом сухої речовини і незамінних амінокислот (їхня частка становить майже 47%) м'ясо цесарок перевершує всі інші дієтичні різновиди м'ясної продукції.