Адлерська

152
Адлерська Джерело: agroxxi.ru
Назва породи Адлерська
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена шляхом відтворювального схрещування гусей великої сірої породи та місцевих сірих гусей на Адлерській птахофабриці (Краснодарський край). Селекція

велася в першу чергу на поліпшення несучості. Потім помісь схрещували із сонячногірськими гусьми і вже в подальшому розводили «в собі». У результаті цілеспрямованої племінної роботи з’явилася однорідна за господарсько-корисними ознаками та екстер'єром нова порода гусей із білим оперенням.

Адлерські гуси мають обмежене розповсюдження, в основному, їх розводять у Краснодарському краї.

Стандарт породи

За зовнішнім виглядом стадо адлерських гусей досить однотипне. У них подовжене міцне тіло з добре розвиненими і глибокими грудьми, ноги і шия середньої довжини. Округла голова з прямим дзьобом характерного яскраво-оранжевого кольору. Оперення біле.

Жива маса гусок досягає 5,5-6,5 кг, гусаків - від 6 до 7 кг.

Господарська характеристика

Адлерська порода гусей відрізняється високою життєздатністю і пристосованістю до спекотного клімату.

У птахів невисока несучість, у середньому гуска зносить від 30 до 35 яєць, маса яких близько 170 г. Але порода володіє недостатньо високою відтворювальною здатністю - заплідненість яєць близько 80-90%, виведення гусенят - 60%. Жива маса гусенят у 9-тижневому віці досягає 3,7-3,9 кг. Статева зрілість настає в 9,5-місячному віці. Збереження дорослої птиці становить 90-100%.

Адлерські гуси характеризуються хорошими м'ясними якостями.