Легарт данський

8068
Легарт данський Джерело: selo-exp.com
Назва породи Легарт данський
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода гусей легарт була виведена в Данії і завезена в Україну зовсім недавно, тому ще не отримала належного визнання.

Стандарт породи

Нормою для породи є біле оперення без сторонніх вкраплень чорного або сірого кольору.

Це важкі птахи, середня вага гусака доходить до 8 кг, а гуски - 7 кг. Різниця між дорослими гусками і гусаками істотна і полягає не стільки у вазі, скільки в анатомічних особливостях тіла. Гусаки важчі, масивніші, з квадратним тілом, у той час як форма тіла гусок витягнута. Птахи мають коротку і товсту шию, яка по відношенню до тіла розміщується під кутом 90 градусів. На животі є невелика жирова складка. Дзьоб і лапи яскраві, червоно-оранжевого кольору. На кінчику дзьоба у гусей є більш світла, практично біла каплеподібна пляма. Найбільш характерною особливістю породи є блакитний колір очей.

Ходять гуси легарт неспішно, на напівзігнутих лапах, тоді як інші породи ходять практично стройовим кроком.

За 8-10 тижнів молодняк набирає масу близько 6 кг, а ще через місяць важить уже понад 7 кг.

Господарська характеристика

Птахи спокійні, врівноважені, не агресивні, швидко звикають до господаря. На людей не кидаються, шуму багато не видають. З породою легко працювати, вона добре піддається розведенню в домашніх, фермерських та промислових господарствах. Статевої зрілості птахи досягають у віці 270 днів, і в гусок вона настає на 3 тижні раніше, ніж у гусей.

Часто в гусок не проявляється материнський інстинкт, тому яйця самостійно не висиджують. Щорічно вони дають 25-35 яєць на рік, з яких вилуплюється близько 65% пташенят. Маса яйця становить 200 г.

Порода гусей легарт відрізняється високою якістю пуху. За рік з одного птаха його можна взяти до 500 г.