Роменська

Роменська
budtech.in.uaРоменська

Назва породи

Роменська ()

Тип тварини

Гуси

Напрямок

Птахи - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Українська порода гусей, виведена в місті Ромни Сумської області. Порода виникла як результат багаторічного схрещування місцевих гусей із метою отримання поліпшених м’ясних і яйценосних показників.

Наразі роменські гуси розповсюджені у багатьох областях України: Сумській, Київській, Чернігівській, Полтавській та ін. В основному розведенням цієї породи займаються невеликі фермерські та присадибні господарства.

Стандарт породи

Гуси роменської породи мають міцну конституцію. Голова округла середньої форми без шишки на лобі. Коротка товста шия. Помаранчевий дзьоб, на кінчику сірий або чорний. Широкі груди, на животі 1-2 складки шкіри. Міцні крила з великим розмахом щільно прилягають до тулуба. Невеликий хвіст злегка піднятий. Короткі міцні ноги широко розставлені, рожево-червоного відтінку.

Оперення — сіре (80 %), біле, рябе.

Жива маса гусаків — 6-7 кг, гусок 4,5-6 кг.

Господарська характеристика

Гуси цієї породи добре пристосовуються до навколишнього середовища і відмінно переносять холод, спеку, різкі зміни температури. Вони швидко набирають вагу і дають ніжне м`ясо з високими смаковими характеристиками. Оперення з хорошими якостями пуху і пера.

Гуски хороші квочки з сильно вираженим материнським інстинктом. Несучість роменських гусей близько 20 яєць. Яйця важать 145-160 г. Заплідненість - 80%. Виводимість становить 60%. До 5 місяців молодняк за вагою досягає дорослого птаха.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus