Редпол

137
Редпол Джерело: burenka.org
Назва породи Редпол Redpoll
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ ВНФ «Зеленогірське»

Історія

Худоба червоної шутої породи виведена в східних горбистих районах Англії (графства Суффолк і Норфолк) в середині XIX століття. Точних даних про походження цієї породи немає. Відомо лише, що на останньому етапі вона утворилась від злиття місцевої суффолькської худоби молочного напрямку з норфолькскою м’ясною худобою. Згідно з повідомленням Юрєн, злиття цих порід відноситься до 1846 року, а з 1882 року стали говорити вже про єдину червону шуту породу. Перший том племінної книги червоної шутої худоби був опублікований ще на об’єднані скотарями в 1874 році. Видання ними племінних книг тривало протягом 14 років. У 1888 році було організовано офіційне товариство з розведення червоної шутої худоби, яка прийняла на себе всі подальші турботи по реєстрації племінних тварин і поліпшення породи в цілому.

В даний час редпол поширений по всій Англії, але основне значення має в східних графствах. За межами країни ця порода користується великим успіхом у США, Канаді, Південній Африці, Австралії та Нової Зеландії.

Стандарт породи

Сучасна худоба цієї породи має суцільну вишнево червону масть. Однак зустрічаються тварини з білими плямами на вимені, череві і з білою кистю хвоста. Жива вага дорослих корів досягає – 600 кг, биків – 900 кг і вище.

Господарська характеристика

Середня молочна продуктивність корів в нормальних умовах годівлі та утримання 4500 кг на рік при вмісті жиру в молоці більше 4 %. Важлива перевага цієї породи – її шутість. Англійці вважають, що з шутим тваринами легше обходитись, вони не можуть заподіяти шкоди одна одній і людині. Крім того, шутій худобі потрібно менше місця при утриманні в стійлі. Шутість є домінуючою ознакою і при схрещуванні червоної шутої худоби з іншими породами, в потомстві виходить майже 100 % безрогих тварин.

При розведенні в умовах жаркого тропічного клімату худоба цієї породи легко переносить укуси мух.