Угорська біла

187
Угорська біла Джерело: atmagro.ru
Назва породи Угорська біла
Тип тварини
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Угорські білі гуси були завезені в СРСР 1989 року з Угорщини. Порода походить від місцевих, яких схрещували з померанськими і емденськими гусьми, потім розмножували «в собі».

Масове поголів’я угорських білих гусей зосереджене в республіці Башкортостан (Росія).

Стандарт породи

Оперення у птахів біле. Голова середніх розмірів, шия коротка, тулуб широкий, компактний, груди широкі та глибокі, ноги масивні короткі. Забарвлення ніг і дзьоба помаранчеве.

Жива маса угорських гусаків — 7 кг, гусок — 5,5-6 кг.

Господарська характеристика

Угорська біла порода гусей відрізняється активністю. Птахи люблять проводити час у воді і на пасовищі. Порода вважається універсальною, її з успіхом можна розводити для виробництва м’яса, печінки, пухо-перової сировини.

Несучість угорських гусок досягає 40-42 яйця, маса яких становить 147-149 г. Заплідненість яєць — 87-89%, вивід молодняка ​​- 65-70%, збереження дорослого поголів’я — 97%. Молодняк у 56-денному віці важить 4,2 кг, у 70-денному — 4,8 кг.

Птахи дають смачне м’ясо, а також цінуються завдяки високим смаковим якостям печінки, вага якої після спеціальної відгодівлі досягає 550-600 г.

В угорських гусей якісне перо і пух. Молода птиця дає до 330 г висококласного пуху. При общипуванні дорослого птаха отримують 100-110 г сировини. Причому скубти угорських гусей можна 3-4 рази на рік.