Шадринська

60
Шадринська Джерело: agromega.in.ua
Назва породи Шадринська
Тип тварини
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода була виведена на території Пермської губернії біля міста Шадринськ триста років тому. Предками шадринських гусей були звичайні сірі гуси, які довгий час вважалися дикими. Щоб порода була більш досконалою, серед диких гусей відбирали тільки найбільш гідних представників з найкращими якостями.

Стандарт породи

Шадринські гуси різноманітні за забарвленням пір’я. Прийнято відрізняти 3 різновиди: білі, сірі і строкаті. У цих птахів короткий тулуб, коротка шия, короткі ноги, невелика голова, дзьоб і ноги - помаранчеві, на животі присутня невелика жирова складка.

Це середньо-важкий тип. Зрілі особини шадринських гусей досягають у вазі від 4,5 до 7 кг залежно від статі і підгодівлі.

Господарська характеристика

Породі притаманні переваги: пристосування до суворих кліматичних умов, хороша життєздатність, відмінні смакові якості м'яса, високий рівень запліднених яєць, активність, невибагливість в їжі, можливість вживати всі види зернових культур.

Гуски добре насиджують яйця. Самка здатна відкласти за один цикл 25-30 яєць масою 140-170 г. У віці 5 місяців вага молодняка становить понад 5 кг.