Австралорп чорний

1744
Австралорп чорний Джерело: fermilon.ru
Назва породи Австралорп чорний
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена Вільямом Куком 1890 року в Австралії в результаті схрещування англійських орпінгтонів із лангшанами та леггорнами.

Австралорп чорний користувався популярністю у господарствах Австралії та США. Інтерес до новинки в інших країнах був помірний. Ситуація змінилася кардинально в 1922 році, коли був поставлений світовий рекорд несучості. 6 курок знесли за рік 1857 яєць, у середньому по 309 шт. на курку. Примітно, що подібний рекорд був поставлений без використання штучного освітлення і стимулюючих комбікормів.

У пострадянські країни екземпляри для розведення вперше завезені 1946 року.

Австралорп чорний в Україні розводиться "в собі" протягом багатьох генерацій. У зв'язку з цим в ІП УААН проводиться племінна робота щодо "прилиття крові" від іншого генетичного матеріалу та поліпшення екстер'єрних і господарсько-корисних ознак породи.

Стандарт породи

Кури австралорп мають чорне оперення із зеленим відливом. У півнів невелика голова з прямим листоподібним гребенем, розділеним п'ятьма правильно висіченими зубцями. Мочки і сережки червоні, дзьоб чорний, очі практично чорного кольору.

Корпус щільної будови. Груди і живіт глибокі, широкі. Крила впритул прилягають до тіла, з широким пір'ям. Плесна короткі, широко розставлені, чорні або темно-сірі; підошва світла. Хвіст піднятий під кутом 40-45º, пишний. У хвості велика кількість серповидного пір'я.

Відмінності в описі екстер'єру курки визначені статевою приналежністю. Гребінь невеликий із широкими зубцями, мисок гребеня короткий. Хвіст помірної довжини, широкий в основі. Плесна синьо-чорні.

Півні до 8-місячного віку набирають живу масу тіла до 4 кг. Кури в цей період трохи менші і важать близько 3 кг.

Господарська характеристика

Кури породи австралорп мають дуже добру вдачу, гарно уживаються з іншими видами домашньої птиці, швидко адаптуються до умов утримання та їхньої зміни.

Птахи теплолюбні і їх рекомендується утримувати при плюсових температурах. Не варто допускати в курнику появи протягів, вогкості, а повітря завжди повинно бути теплим.

Сучасні кури породи австралорп чорний відрізняються високими характеристиками несучості. Одна несучка з середньому відкладає по 190-200 яєць на рік. Чим чистіша порода курей австралорп чорний, тим вищі продуктивні показники. Висока несучість іде на спад у несучок старше 2-річного віку. Курки починають відкладати яйця вагою 60 г із 4-місячного віку. Нестися не перестають навіть у зимовий період.

Незважаючи на велику несучість, цю скоростиглу породу часто вирощують на м'ясо.

Виживання молодняка близько 95%, дорослих птахів — 88%.