Азіль

108
Азіль 
Джерело: svoya-ptica.com/
Назва породи Азіль Aseel
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи
Компанії племрепродуктори

Історія

Найстародавнішою породою бійцівських курей вважається індійська азіль, яку вивели з порід реза і раджах близько 4 тисяч років тому. Зустрічається у всій південно-східній Азії. У 1760 році була вперше ввезена в Англію, в 1860 році — в Німеччину.

Стандарт породи

Порода представлена кількома варіаціями, що розрізняються розмірами і забарвленням оперення, яке може бути чорним, червоним або змішаним. Червоно-строкатий — найпоширеніший варіант. Поперекові і хвостові пір'їни насиченого червоного кольору, а решта — білі з вкрапленнями. Оперення не густе, але дуже жорстке і щільне.

Корпус птахів азіль вертикально поставлений, має витягнуту, прямокутну форму. У птахів промальовується рельєф кожного м'яза. Живіт трохи округлений, спина пласка і дуже широка. Шия довга, з невеликою головою. Погляд світло-коричневих очей агресивний. Шкіра обличчя, вушні мочки, сережки і гребінь забарвлені в яскраво-червоний колір.

Крила середніх розмірів, щільно прилягають до тулуба. Лапи потужні, розташовані широко одна від одної. Плесна можуть бути пофарбовані в жовтий або сірий відтінок - це залежить від основного забарвлення.

Вага дорослого півня становить 3-4 кг, а курки — 2,5-3 кг.

Господарська характеристика

У птахів породи азіль цікавий характер. Незважаючи на схильність до агресії, вони дуже прихильні та доброзичливі. Володіють відмінною здатністю до навчання.

Кури можуть похвалитися практично собачою вірністю господарю і рідко атакують того, кого визнають за свого ватажка, тільки в разі небезпеки можуть оборонятися. Індійські бійці дуже розумні, обережні та активні. Вони завжди в русі і зайняті пошуками пригод.

Ріст і дозрівання молодняка проходить у середньому темпі. Якщо максимальна маса тіла може спостерігатися ближче до 10-12 місяців, то перші яйця кури зносять приблизно до 8 місяця життя. Максимальна річна кількість знесених яєць — 60, маса кожного близько 50 г. Яйця використовують виключно як інкубаційний матеріал, так як їх дуже мало.

У породи азіль добре розвинений материнський інстинкт - кури здатні самовіддано висиджувати курчат і трепетно піклуватися про них, оберігаючи від небезпеки та негараздів.