Аям цемані

Аям цемані
fermagid.ru/Аям цемані

Назва породи

Аям цемані (Ayam Cemani)

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Кури аям цемані були відомі ще з XVI століття. Порода прадавня, родом з індонезійського острова Ява. Її прабатьками є банківські дикі кури. Вперше її описали голландські колонізатори 1920 р. Птахи були імпортовані до Європи в 1998 р. голландським заводчиком Яном Стеверінком.

Сьогоднішніх аям цемані розводять в Індонезії лише кілька любителів.

Стандарт породи

Птахи повністю чорні: оперення чорне з зеленуватим блиском, чорні ноги і нігті на пальцях ніг, чорний дзьоб і язик, чорний гребінь і борідка, чорне м’ясо і кістки і навіть органи темні. Очі чорні. Будь-яка поява світлих відтінків у забарвленні птиці вказує на нечистопородність і підлягає вибракуванню при розведенні.

Порода виділяється довгими ногами і м’язистим тілом. Голова невелика. Гребінь листоподібний, прямий. Сережки округлі. Дзьоб короткий. Шия середньої довжини. Тулуб вузький, компактний, має форму трапеції. Груди досить округлі. Крила впритул прилягають до корпуса. Хвіст у птахів пишний, високий, з добре розвиненими довгими косицями.

Півні важать 2-2,5 кг, курки — близько 1,5-2 кг.

Господарська характеристика

Характер у птахів полохливий, тому в курник слід заходити обережно і неспішно. У разі переляку вони можуть нашкодити собі, намагаючись сховатися від небезпеки.

Кури починають нестися з 6-8 місяців. Несучість становить приблизно 100 яєць, маса яких близько 50 г. Шкаралупа міцна, світло-коричневого кольору. Зовнішні і смакові якості яєць не мають відмінностей від звичайних.

Виживання птахів становить біля 95%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus