Бірківська барвиста

6876
Бірківська барвиста порода курей Джерело: selo-exp.com
Назва породи Бірківська барвиста
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода з’явилася у 2000-2005 роках, вивели її у птахівничому інституті НААН України, який знаходиться в селі Бірки Харківської області. Звідси і пішла її назва. Була отримана шляхом складного відтворювального схрещування різних популяцій і категорій білого та кольорового леггорнів.

Стандарт породи

Порода представлена трьома основними типами забарвлення: сріблясто-смугастим, сріблястим диким і чорно-смугастим.

Конституція міцна. Тулуб подовжений, голова середньої величини з розвиненим листоподібним гребенем, вушні мочки рожеві, дзьоб сіро-жовтий. Шия середньої довжини, груди опуклі, спина пряма, крила досить розвинені, щільно прилягають до тулуба, хвіст довгий. У півнів сильно розвинені косиці. Ноги і шкіра жовті.

Жива маса курей становить 1,7-1,9 кг, півнів — 2,4-2,8 кг.

Господарська характеристика

Кури породи бірківська барвиста відмінні несучки — починають нестися у віці 5,5 місяців і продовжують цілий рік. Несучість становить 255-265 яєць, маса яких 58-59 г. Колір шкаралупи білий, зустрічається також світло-палевий.

Вивід курчат досягає 88-92% (за умови дотримання режиму інкубації для яєчних порід). При розведенні “у собі” точність сексування добового молодняка дорівнює 88%. Добові курчата рухливі, колір пуху різноманітний. Життєздатність молодняка становить 93-95%. Бірківські барвисті кури мають високий відсоток виживання, який варіюється від 86 до 94%.