Брама світла

Брама світла
poradum.com.uaБрама світла

Назва породи

Брама світла ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Брами були виведені у Північній Америці наприкінці XIX століття шляхом схрещування в’єтнамських м’ясних кохінхінів і бійцівської малайської породи курей. Як порода були зареєстровані в 1874 році.

Стандарт породи

Великі птахи з короткою широкою спиною і грудьми, великим квадратним тулубом. Кістки у них не широкі, жовтого кольору шкіра і пальці. Маленька голова, сильний дзьоб. Лицьова частина і вушні мочки дуже гладенькі, яскраво-червоного відтінку; глибоко посаджені очі. Порода володіє середнім, невисоким гребенем червоного кольору; середньої довжини, не гострими сережками; довгою з великою кількістю пір’я шиєю. Ноги у птахів товсті, м’ясисті, сильно покриті пір’ям. Є середніх розмірів крила, які прилягають до тулуба; маленький хвіст віялоподібної форми.

Кури підвиду світла брама мають біло-сріблясте забарвлення пір’я по всьому тілу, а хвіст і комір — чорного кольору. Забарвлення у півнів таке ж, як у курей, але у хвості переважає чорний колір.

Вага дорослої курки досягає в середньому 3,5 кг, півні виростають до 4,5 кг.

Господарська характеристика

Брами дуже спокійні, легко приручаються. Вони повільні, поважні, величаві кури. Дають дуже смачне, ніжне і соковите м'ясо.

Кури пізньостиглі, і це відразу робить їх непридатними для промислового розведення. Курчата ростуть повільно, а статеве дозрівання настає тільки в 7-8 місяців.

Кури несуть у перший рік 100-110 яєць, наступного року несучість різко знижується. Вага яєць — 55-60 г. Шкаралупа світло-коричневого кольору. Яйця дуже смачні. Містять велику кількість жиру, протеїнів, вітамінів. Вважається, що у брам добре розвинений інстинкт насиджування, але іноді трапляється, що квочки брами «забувають» про те, що в них у гнізді лежать яйця.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus