Брекель

Брекель
fermeru.proБрекель

Назва породи

Брекель ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода дуже стародавня, тому ніхто не знає, скільки точно їй років і звідки вона взялася. Зі збережених записів відомо, що найбільш популярною вона була протягом 300 років на території Бельгії, і найімовірніше, ця країна і є її батьківщиною.

На сьогоднішній день брекель втратила колишню популярність і вважається однією з рідкісних.

Стандарт породи

Птахи виглядають невисокими, навіть трохи присадкуватими. Така ілюзія створюється через горизонтальну поставу тулуба, а також слаборозвинені гомілки, які практично не помітні. Через це також здається, що в курей досить довгі лапи, хоча насправді вони середньої довжини. У півнів пишний хвіст із красивими косицями. У курок він менший і піднятий вгору. Голова невелика, але має яскраві акценти. У птахів дуже розвинені листоподібні гребені, у деяких навіть звисають набік. Очі виразні і великі, насиченого чорного або коричневого кольору. Колір лап і дзьоба — сірий.

Кури брекель мають незвичайне забарвлення, воно буває сріблястим або золотистим. У курей зі сріблястим забарвленням шия, голова і спина білі, але на основі кожного пера є чорні плями. При цьому пір'я має незвичайний малюнок — на боках і грудях воно у вигляді красивих поперечних стрічок. Золотиста варіація відрізняється золотисто-рудим основним кольором.

Вага самок становить приблизно 2,5 кг, а півнів — близько 2,7 кг.

Господарська характеристика

У породи яскраво виражений скандальний темперамент. Кури запальні і задерикуваті, часто влаштовують бійки між собою і не переносять представників інших видів. Між собою воюють лише півні. Але вони не ображають курок, хіба що випадково.

Кури цієї породи дуже гарні несучки, але в результаті селекції вони повністю втратили інстинкт насиджування. Несучість становить приблизно 210 яєць на рік. Середня вага — 65 г.

М'ясо птахів брекель дуже смачне і користується великим попитом серед гурманів.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus