Віандот

Віандот
agrostory.comВіандот

Назва породи

Віандот (Wyandotte)

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода була виведена в середині позаминулого століття на території Сполучених Штатів. Селекція тривала кілька років і стандарт віандота був затверджений в 1883 році. Для виведення породи використовувались кури брама, кохінхіни й орпінгтони.

Стандарт породи

Дорослі птахи мають компактне і добре складене тіло з широкою потужною спиною й округлим черевом. Груди мускулисті, добре розвинені. Шия коротка, ноги середньої довжини. Очі насиченого оранжевого кольору. У півня на невеликій голові є червоний шишкоподібний гребінь середньої величини. Шия досить міцна, що надає птиці особливого гордовитого вигляду. На шиї є пишний комір, що спадає на спину. Оперення по всьому тілу пишне, рясне. Хвіст не довгий, але розкішний. Кури відрізняються від півнів меншим розміром тулуба і темнішим кольором оперення на череві і задній частині. Вага такої птиці невелика: півні досягають маси близько 3,5 кг, а кури не більше 2,5 кг.

Найбільш поширеним забарвленням є чорно-сріблясте, при якому на кожній окремо взятій пір'їнці є чорний обідок. А взагалі, є кілька різновидів породи віандот — сріблястий, карликовий, золотистий чорнообідковий, куріпчастий, білий.

Господарська характеристика

Порода характеризується стійкістю до низьких температур, витривалістю, високим виживанням, врівноваженим та енергійнийм характером, дружелюбністю, відсутністю забіякуватості (навіть у півнів), гарним ставленням до інших тварин, збереженням несучості взимку, тенденцією до відгодівлі, невибагливістю.

Молоді особини віандот дуже швидко виростають і стають придатними до розмноження. Кури відрізняються дбайливим ставленням до висиджування пташенят і дуже уважні до потомства. Курчата набирають пристойну масу через півроку, у цей же час починають нестися молоді курочки. У перший рік вони приносять до 200 яєць, потім цифра знижується до 120-130 щорічно. Яйця великі, масою до 60 г, із коричневою шкаралупою.

М'ясо має прекрасні смакові якості.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus