Га донг тао

358
Га донг тао Джерело: agronomu.com
Назва породи Га донг тао
Тип тварини Кури
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

У В’єтнамі більше 600 років тому зародилася незвичайна й унікальна порода курей, про генетичних предків якої нічого не відомо. На сьогоднішній день кури га донг тао офіційно визнані національним надбанням країни.

Стандарт породи

Статура у га донг тао оригінальна і нетипова для птахів. Тулуб півня нагадує тіло собаки. Прямокутний, масивний і широкий корпус, груди випинаються. Голова у представників обох статей велика, пропорційна розмірам тулуба. Спереду покрита такими ж червоними, як гребінь і сережки, пухирцями. Гребені надмірно розвинені, спадають на потилицю, мають горіхоподібну форму з вигинами і хвилями. Сережки округлої форми, щільні й об'ємні.

Птахи відрізняються від інших порід великими, широкими і масивними лапами, діаметр яких у середньостатистичного півня досягає 5-8 см. У курок вони тонші. Лапи червоного або червоно-жовтого кольору, виглядають так, ніби покриті сильними бородавчастими наростами. Вони вважаються породною ознакою.

Забарвлення різниться залежно від статі. Курки мають не дуже густе оперення, пофарбовані у пшеничний відтінок. У півнів присутнє чорне, червоне, коричневе і пшеничного відтінку пір'я. Оперення не дуже густе і практично не містить основи з пуху.

Маса півнів може досягати 6-7 кг, курки важать менше — до 5,5 кг.

Господарська характеристика

Півні га донг тао неймовірно запальні й агресивні, тому необхідно поводитись обережно, щоб не спровокувати у них спалахи гніву.

Між собою конфліктують рідко, але з побоюванням ставляться до чужинців. Людей теж не сприймають, через що можуть не тільки лякатися, але і нападати, якщо відчують загрозу своїй безпеці.

Бійцівські слонові кури дуже рухливі й активні, швидко бігають, хоча злетіти не можуть навіть на 20-30 см через велику масу тіла.

Порода легко піддається дресируванню і може з легкістю розуміти, чого від неї вимагають.

Очікувати початку кладки можна не раніше 8-9 місяців. Курка максимально відкладає до 60 яєць, вага яких становить близько 60 г. Дуже щільна шкаралупа має кремовий відтінок.