Гамбурзька

470
Гамбурзька Джерело: nastanova.com
Назва породи Гамбурзька Hamburg chickens
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Вперше порода з’явилася 1740 року. З далекої Індії в Голландію завозилися незвичайні і невідомі країні кури. Оскільки перевезення проходило через порт Гамбург, то звідси і пішла назва породи. Надалі розведення активно проводилося в Німеччині, де місцеві селекціонери вирішили створити нових птахів, які б могли легко переносити природні зміни і мали високі показники яйцекладки. Шляхом схрещування кількох порід вдалося добитися бажаних результатів і, як наслідок, на світ з’явилися дуже красиві і незвичайні кури.

Стандарт породи

Гамбурзькі кури мають просте або строкате забарвлення, можуть бути плямистими або смугастими.

У птахів невелика голова, гребінь трояндоподібний - виступає у півнів та пропорційно зменшений у курей, спереду широкий, звужується ззаду і перетворюється на горизонтальний шип. Очі від темно-червоного до коричнево-червоного кольору. Дзьоб короткий, темно-рожевого кольору, у пташенят темніший. Сережки округлі, ніжні. Подовжена шия, злегка вигнута. Тулуб подовжений, груди опуклі, округлі. Живіт об’ємний, широкий, підтягнутий. Спина пряма, довга, лінія знижується до хвоста. Хвіст відходить від тулуба під тупим кутом, у півнів кермові пір’їни широкі, а у курей злегка загнуті назад. Крила великі, рівні, прилягають по всій довжині до боків тулуба. Ноги стрункі середньої довжини, по гомілку щільно покриті пір’ям, плесна і пальці сірі, у пташенят інтенсивніше забарвлення.

Півень важить від 2 до 2, 5 кг, а курка – 1,5-2 кг.

Господарська характеристика

Нестися кури починають до 5 місяців. Кожна може знести в перший рік від 160 до 180 яєць. Вага яйця - 45-55 г. Колір шкаралупи завжди білий.

М’ясо володіє приємним смаком, не жорстке.