Геркулес

3757
Геркулес Джерело: fermeru.pro
Назва породи Геркулес
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода геркулес була виведена шляхом схрещування українських і зарубіжних порід яєчного і м'ясного напрямків продуктивності 2000 року. Селекційна робота тривала понад 10 років при співпраці вчених НДІ "Бірки" і Національної академії аграрних наук України. Надалі розводити курей продовжило дослідне господарство "Бірки".

Стандарт породи

Це масивні птахи з великим тілом і середньою головою. Мають широкий корпус, середньої висоти ноги. Очі оранжеві, дзьоб жовтий, гребінь листоподібний червоний з 4-6 зубцями, сережки світлі або червоні. Плесна жовті, потужні, довгі. У півня хвіст невеликий.

Птахи бувають різного забарвлення: білого, золотистого, сріблястого, рябого та зозулястого.

Дорослий півень має вагу не менше 5 кг, а курка — 4 кг.

Господарська характеристика

Птахи спокійні і мирні. При спільному утриманні з іншими породами схильні домінувати. Кури міцні здоров'ям, практично не хворіють, добре розвиваються. Вони витривалі до суворих кліматичних умов, легко переносять зміни погоди, адже під пером у них - велика кількість щільного пуху.

Несучість за рік становить 210-220 яєць при середній масі яєць 64-66 г. Особливістю курей породи геркулес є більший у порівнянні з яйцями інших порід жовток, який досягає 34% від маси яйця. Кури починають нестися в 4,5-6 місяців.

Відсоток виживання високий, до дорослого віку доживає 92-94% поголів'я.