Салерс

182
Салерс Джерело: sel-hoz.com
Назва породи Салерс Salers
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ПАП «Агропродсервіс» ДСП «ГСЦУ»

Історія

Салерська порода корів, або як часто її називають, порода салерс, бере свій початок з гірської місцевості Франції, села Салерс, де в XIX столітті її почали розводити переважно, як породу корів молочного напряму, оскільки з їх молока виготовляли відомий сорт сиру «Салерс». Худоба цієї породи відрізнявся хорошою тягловою силою, тому часто використовувалася в сільському господарстві. Однак з часом м’ясні якості салерс покращилися, і сьогодні ця порода відноситься до порід корів м’ясного напряму і розводиться я в більш ніж 20 країнах світу. Це одна з небагатьох французьких порід худоби, яка отримала широку популярність. Хоч салерс і відносяться до м’ясних порід, але частина корів (близько 5 %) до сих пір використовується в молочному напрямку для виробництва сиру. Корови салерської породи відрізняються плодючістю, тривалістю продуктивного користування і простотою отелень. Корови цієї породи схрещуються з биками більших порід (відсоток легких отелень становить 98 %). В Україну представники салерської породи вперше з’явилися в кінці минулого століття в спеціальних господарствах.

Стандарт породи

В основному тварини салерської породи темно-червоної масті, темніші на ногах і голові. Їх висота сягає 140 см. в загривку. Цих корів можна назвати компактними, оскільки вони мають досить короткий і широкий тулуб. Голова невелика з довгими, рогами, що дивляться вгору. Шия не особливо довга і широка для невеликої тварини. Грудна клітка корів добре розвинена, підгруддя широке. Кістки скелета міцні, кінцівки симетрично поставлені, задня частина тулуба також прекрасно розвинена, крижі злегка підняті, хвіст короткий і досить тонкий. Шерсть густа.

Господарська характеристика

Жива вага дорослої корови в середньому – 750 кг., в той час, як вага биків коливається від 1000 до 1200 кг. У перші дні життя маса телят зазвичай становить від 34 кг. у теличок, до 40 кг. у бичків. У віці чотирьох місяців вага телиць становить 110–120 кг., а бичків — 160–170 кг. Після восьми місяців відгодівлі вага телят значно збільшується і становить для телиць 220–230 кг, а для биків — 260–290 кг. Середньодобовий приріст у вазі молодих салерс становить 900–1000 грамів. Вихід м’яса на забої становить 60 %. М’ясо салерс дуже високої якості, зернисте, з тоненькими жировими прошарками. Воно відноситься до так званої мармурової яловичини і користується високим попитом у багатих людей.