Джерсійський гігант

2021
Джерсійський гігант Джерело: profermu.com
Назва породи Джерсійський гігант
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Офіційно порода джерсійський гігант була зареєстрована в США 1992 року, хоча виведені перші гігантські кури були ще в 1915 році. Вони мали чорний колір і вперше були привезені в Англію 1921 року, де місцеві селекціонери продовжили роботу з виведення породи з іншим забарвленням. Завдяки швидкому розповсюдженню джерсійського гіганта в Європі селекційні роботи проводилися в багатьох країнах. У результаті в Німеччині з’явилися білі кури цієї породи, а в Британії — сині мереживні. Джерсійці були виведені шляхом схрещування таких порід як брама, ява, кроад лангшан і бійцівських курей.

Стандарт породи

Тіло широке і довге, груди глибокі, широка і добре розвинені. Спина майже горизонтальна, широка і довга. Гребінь прямий, має 6 рівномірних зубців. Дзьоб загнутий. Очі опуклі, коричневого кольору. Голова досить широка. Сережки мають середній розмір, в нижній частині добре заокруглені. Шия помірно довга.

Оперення досить пишне, пір'я щільно прилягає одне до одного. Крила середнього розміру, щільно притиснуті  до тіла. Хвіст у півнів пишний і великий. Стегна добре оперені, гомілки товсті, пальці середньої довжини.

Джерсійський гігант має три види забарвлення і, відповідно, три підвиди породи:

Чорні кури відрізняються чорним оперенням зі смарагдовим відливом. Чорний дзьоб і плесна наділені жовтуватим підпалом.
У блакитного гіганта переливи сіро-блакитного кольору. Чорні плесна знизу відливають жовтизною. Чорний дзьоб на кінці теж жовтий.
Білий джерсійський гігант має біле забарвлення пір’я і з жовтуватим відтінком плесна та дзьоб.
Півні важать 5,5-6 кг, причому вага може досягати позначки 7 кг і більше. Вага курок — від 4 до 5 кг.

Господарська характеристика

Кури масивні, міцні, потужні. У них відмінне здоров'я і міцна психіка.

Незважаючи на свої значні розміри, джерсійці — миролюбні кури, що володіють спокійним, поступливим характером.

Кури починають нестися приблизно в 6-місячному віці. Несучість становить 170-180 яєць на рік, шкаралупа дуже світло-коричневого кольору. Яйця великі, важать 60-80 г.