Іза браун

1554
Іза браун Джерело: dovidkam.com
Назва породи Іза браун
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія


Порода стала результатом багаторічної роботи французьких селекціонерів, які у пошуках найвищих показників яйценосності у курей вивели породу ізобраун.

Порода розповсюджена в усьому світі і користується популярністю.

Стандарт породи

Птахи мають голову середніх розмірів, світлого кольору очі. Невеликий гребінь червоного кольору. Дзьоб невеликий, практично не зігнутий донизу, світло-жовтого не вираженого кольору. Сережки невеликі, червоного кольору. Корпус тіла птиці має трикутну форму. Від голови по тулубу і до початку хвостової частини простежується плавність лінії. Лапи посаджені не високо і мають блідий жовтий колір.

Забарвлення може бути як темно-коричневого кольору, так і світло-коричневого з червоним відливом. Породі притаманні білі вкраплення на шиї і ближче до задньої частини тіла. Пір’я під крилами світлого коричневого кольору. Хвіст ближче до закінчення, зверху та знизу біло-кремового кольору.

Середня вага курки становить 1,5-1,8 кг, півня - до 2,5 кг.

Господарська характеристика

Кури дуже витривалі і невибагливі до кормів. Життєстійкість становить 93-96%. Молоді особини також демонструють хороше виживання.

У рік одна курка може знести близько 320 яєць. Цей показник — один із найвищих серед яєчних порід. Маса одного яйця в середньому становить 63 г. Це досить великі яйця. Шкаралупа коричневого кольору. Найбільша продуктивність породи спостерігається в перші два роки, потім яйценосність скорочується.